Svarbu muiliuką laikyti gerą nutekėjimą užtikrinančioje muilinėje. Jei muiliukas stovės vandens balutėje, jis pamažu ims skystėti, tižti ir greičiau išsimuiluos. Tarp naudojimų džiūvantis muiliukas išliks tvirtas ir tarnaus jums žymiai ilgiau. Bet nereikia pamiršti, kad muilas skirtas nuplauti nešvarumus, jis neduoda tokio efekto, kaip kremas. Puikios muilo putojimo savybės leidžia muilą naudoti ir skutantis. Skutimasis tampa švelnesnis, mažiau dirginantis odą. Žymiai maloniau žinoti, jog prausiantis į mūsų kūną patenka visos šios gamtos dovanos: eteriniai ir natūralūs aliejai, vaistažolių ištraukos, medus ir kitos gėrybės.
švelnus, kvapnus, putojantis, minkštinantis, drėkinantis, valantis, apsaugantis, gydantis - toks gali būti Jūsų muilas.
2011 m. spalio 17 d., pirmadienis
Kas yra muilas?
Muilas susidaro riebalus paveikus šarmu. Reakcijos, vadinamos saponifikacija, metu susidaro muilas ir glicerinas. Muilas plauna dėl bipolinės jo molekulės struktūros: ilga molekulės uodega artima aliejui, o galva – vandeniui. Uodega ieško aliejinės terpės, pavyzdžiui odos ar audinio nešvarumų, ir prie jų prisikabina, o galva stengiasi prisijungti prie vandens, taip su vandens srove nuplaunami prie muilo uodegos prikibę riebalai ir nešvarumai. Glicerinas yra “antrinė” muilo gamybos žaliava. Kadangi tai brangi ir labai vertinga medžiaga (dėl sugebėjimo pritraukti vandenį turi išskirtinių drėkinančių savybių), pramoniniai muilo gamintojai jo muile nepalieka. Šalto gamybos proceso metu muiliuke išlieka visas natūraliai susidarę glicerinas, o jo susidaro nemaža dalis - apie 10 procentų.
Kodėl šiais laikais gaminu muilą rankiniu būdu, kai jo galima nusipirkti bet kokios formos, kvapo, spalvos?
Pamažu pradedame suprasti, jog šviežias, natūralus maistas yra vienas iš sveikatos ir geros savijautos garantų. Tačiau nemažiau svarbu ir ką tepame ant savo odos, kuo ją prausiame. Mokslo įrodyta kai kurių medžiagų greita rezorbcija į organizmą patenka per odą. Geriausias pavyzdys – nikotino ar estrogenų pleistrai. Panašiu principu per odą į kraujotaką patenka ir mūsų naudojamos kosmetikos dalys. Žymiai maloniau galvoti, jog į mūsų kūną patenka natūralūs aliejai, vaistažolių ištraukos ar eteriniai aliejai, nei petrochemikatai, konservantai, sintetiniai kvapikliai ar kitos balastinės medžiagos, galinčios sukelti alergijas, skatinti piktybinių auglių formavimąsi. Taip pat įrodyta, jog dauguma šiuolaikinės kosmetinės pramonė naudojamų petrochemikatų ir ypač sintetiniai kvapikliai sukelia odos dermatitus,egzemas, alergijas.Siūlau jums iš kokybiškų natūralių žaliavų pagamintą produktą, kuris ne tik nupraus odą, bet natūraliai drėkins, pamaitins jos ne iš sausins ir nesudirgins.Kadangi kvapui išgauti naudoju tik augalų eterinius aliejus, bei prieskonius.
Mylėkime save taip, kaip myli mus gamta
Civilizacijos stresų genami pamirštame svarbiausia - natūralumą. Aplink mus supanti gamta ir jos garsai dažnai traukia, kad joje tiesiog būtume. Ten norisi būti su savimi, gyventi taip kaip pats nori, nesinori gyventi pagal senelių ir visuomenės primestas normas, norisi atrasti savo kelią, susikurti savo idėjas, jos nebūtinai turi būti teisingos, juk vienos tiesos taip pat nėra. Tiesiog norisi pačiam daryti.
Buvimas gamtoje žmogui tarsi sugrąžina autonomiškumą, tai dalelės laisvių ir teisių sugrąžinimas. Aišku, dabar gamtoje autonomiškumas 100 procentų nėra įmanomas, niekas nepasidarys kompiuterio, ar automobilio gamtoje, bet pagrindiniai gamtos dalykai, energija, maistas, grožis, spalvos, kvapai, sveikata gali grąžinti žmogui šias laisves. Žmogus galėtų nebūtų modernusis vergas, kuris parištas prie paskolų, prie įrėminto darbo laiko, dirbti dešimtmečius, kad kažką išsimokėtum.
Genami civilizacijos stresų esme visa tai pamiršę, bet gal būt dabar pats metas prisiminti, žinoma tiems, kam svarbu: mes neturime jokios teisės įsakinėti, kaip žmonėms gyventi, mes galime paprašyti, pasiūlyti,o nurodinėti mes neturime nei galių nei teisių, moralinių. Galima susitarti, pasikalbėti, pabendrauti, patarti.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)