Ar žinojai, kad ... ?

Labai geras pasiūlymas!Jei kam reikia pigiau ekologiško, nerafinuoto sviestmedžio (taukmedžio)aliejaus, kreipkitės (200 g. - 20 Lt)
 




Kam naudojamas sviestmedžio sviestas?
Sviestmedžio aliejus maitina ir drėkina trapius plaukus, gydo suskilusius plaukų galiukus, apsaugo nuo žalingų aplinkos veiksnių
Nerafinuotas sviestmedžių al. – dekongestantas, padeda sergantiems sloga, kai nosis yra užgulta, o kvėpuoti tenka per burną. Patepus kiekvieną nosies landą 2-4g aliejaus, užgulimas praeina per 0.5-1.5min; efektas tęsiasi 5-8val. Jokiu pašalinių reakcijų, dirginimo, džiūvimo, reakcinio paburkimo (Tella A. Br.J. Clin.Pharmac. (1979), 7,495-497)

Aliejaus reikia labai nedaug - jeigu nesergama odos ligomis, užtenka juo pasitepti kartą per dieną. Oda 'sviesto' sugeria tik tiek, kiek reikia, o likutį po 10 minučių galima nuvalyti popierine servetėle.

Naudojant kiekvieną dieną oda bus sveika, minkšta, puikios išvaizdos.

Dėl unikalios sudėties ir tekstūros, NERAFINUOTAS(!) sviestmedžių aliejus
padeda kone visais atvejais:
- maitina ir drėkina bet kokio amžiaus odą;
- tinkamas emolientas dermatitų, egzemų, žvynelinės ir kt. odos ligų atvejais;
- minkština suskeldėjusią lūpų, sukietėjusią bei suragėjusią rankų, alkūnių, pėdų odą;
- apsaugo nuo išorės poveikio (šalčio, karščio, saulės, radiacijos...), SPF4-6;
- padeda atsigauti sausai ir pleiskanojančiai odai po nudegimų saulėje;
- randų ir strijų prevencijai;
- mamos sako, kad sviestmedžių aliejus puikiai sugydo nušutusią jautrią kūdikių odelę;
- nuramina jautrią vyrų odą, ypač po skutimosi;
- tinka masažui po varginančio fizinio krūvio, gerina kraujotaką.


Sviestmedžių aliejus turi
natūralių priešuždegiminių medžiagų, todėl labai naudingas vabzdžių įkandimų, alergijų, nudegimų, nušalimų ar kitų odos pakenkimų atvejais; taip pat esant raumenų skausmams ir patempimams, prieš ir po treniruočių.

Dėmesio slidininkai:
sviestmedžio aliejus ne tik apsaugos odą nuo vėjo ir šalčio, bet šiek tiek ir nuo UV spindulių - SPF 3-6 taip pat juo gydomi sausgyslių patempimai, reumatiniai skausmai.
 
Sviestmedis yra Vakarų Afrikos medis. Jo vaisiai turi ploną, aitrų, maistingą minkštimą, kuris dengia pailgą, aliejingą sėklą iš kurios ir gaunamas sviestmedžių aliejus. Afrikoje tikras natūralus ir nerafinuotas sviestmedžių aliejus iki šiol gaunamas tokiu pat būdu kaip prieš tūkstantį metų. Afrikos tautos sviestmedžių aliejų nuo senų laikų naudoja maistui, gydymui ir odos priežiūrai. Sviestmedis turi augti maždaug 30 metų, kol pasiekia brandą. Afrikiečiams sviestmedis - šventas augalas. Jo riešutus gali rinkti tik moterys. Sviestmedį draudžiama nukirsti. Šalto spaudimo būdu išgaunamas sviestmedžio aliejus neturi sąlyčio su vandeniu ar ugnimi, dėl to išlieka visos naudingosios savybės. Aliejus labai gerai ir gana greitai į ją įsigeria. Be to, jei sviestmedžių aliejus yra nerafinuotas, jis turi puikių konservuojančių ir bakterijas naikinančių medžiagų, todėl labai ilgai negenda. Tik nerafinuotame aliejuje yra daug muilo nesunaikinamų medžiagų, todėl jis ilgai išsilaiko odos sluoksniuose, nes jį sunkiai nuplauna šarminiai muilai ar vanduo.Vadinasi, nors ir nusiprausus aliejus vis dar veikia poodinius sluoksnius, jis nėra neišplaunamas. Vitaminų A ir E šaltinis. Vitaminas A: skatina ląstelių atsinaujinimą/regeneraciją – stabdo odos senėjimo reiškinius, lygina reljefą; efektyviai maitina ir ramina sausą, šiurkščią, raukšlėtą, spuoguotą odą. Vitaminas E: veikia kaip antioksidantas, atitolinantis senėjimo procesus, galintis sumažinti vėžinių ląstelių atsiradimo galimybę; gerina mikrocirkuliaciją. 

Tereikia kelių dalykų, kad galėtumėme dar labiau džiaugtis savo natūraliu muiliuku:



  • Gera muilinė skirta vandeniui nutekėti. Nes tuomet muiliukas nepraras savo formos, jis bus kietas ir ilgiau jums tarnaus.

  • Norint išgauti didžiausią muilo putojimą duše reikėtų naudoti tiesiog paprastas kempines.  
 
        Plaušinės, medžiaginės ir kitokios kempinės, sunaudoja daugiau muilo ir neskatina jo  putojimo. Senose kempinėse lieka dušo žėlės likučių, kurie taip pat stabdo muiliuko putojimą.

  • Plaunant plaukus, svarbu pačiu muilo gabaliuku muilinti plaukus ir galvos odą  (nekaupti putų delnuose ir pernešti jų ant galvos) ir tiesiog masažuojančiais judesiais sukelti muilo putojimą. Po to galima naudoti savo įprastus kondicionierius, balzamus ir kitas priemones.

  • Visi muiliukai kuo puikiausiai tinka ir skutimuisi, mažiau dirgina odą, skutimasis tampa švelnesnis.

  • Nusiprausus veidą nebereikės naudoti pienelių, žėlė, putų ar kitų priemonių skirtų nuvalyti veido odą, jeigu muilas turi dezinfekuojančių savybių nebe reikalingas tampa ir tonikas (Tonikas atlieka šias funkcijas: normalizuoja odos pH, stabdo uždegimo procesą, dezinfekuoja, gaivina, drėkina, ramina odą, siaurina poras, pašalina vandens likučius ir jame ištirpusias kalkes.). Tas pats ir su šveičiamosiomis kaukėmis, jei  muiliukas savo sudėtyje turi šveičiamųjų dalelių jis kuo puikiausiais nušveis paviršines negyvąsias odos ląsteles.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Yra keletas spaudimo būdų, kaip galima išgauti aliejų?


              Dabar aliejaus galima įsigyti visur, pradedant nuo prekybos centrų, turgelių, baigiant specializuotomis, internetinėmis parduotuvėmis. Tačiau norint išsirinkti gerą aliejų reikia žinoti kelias pagrindines sąvokas, kurių paaiškinimų ant pakuočių, deja,  nebūna. Vieni aliejai naudojami kepimui, kiti troškinimui, salotoms, o treti kaip geriausias maistas mūsų odai, kuriuos, aišku, taip pat būtų galima naudoti ir maistui, tačiau tai būtų per daug brangu, kad ant jo keptume. Mano gaminamuose šaltuoju būdu rankų darbo muiluose, naudojami  nerafinuoti, ekologiški ir šalto spaudimo būdu išgaunami aliejai. Taigi yra keletas sąvokų, kurias privalu žinoti norint išsirinkti kokybišką, nepraradusių savo vertingųjų savybių aliejų.  

1.1.Šaltas spaudimas - labiausiai tausojantis augalinio aliejaus gavimo būdas, kuriuo metu geriausiai išsaugomos vertingosios medžiagos, tipinis augalų skonis, spalva ir aromatas.  Gamybos metu toks aliejus nėra kaitinamas ar veikiamas cheminėmis medžiagomis, būtent todėl jame išlieka žmogaus organizmui nepakeičiamos nesočiosios riebalų rūgštys, natūralūs vitaminai, mineralai ir kitos biologiškai aktyvios naudingosios medžiagos. Toks aliejus gali būti šiek tiek drumstas ar turėti nuosėdų, tačiau jis pasižymi puikiu natūraliu skoniu ir kvapu. Taigi ir mokėsite už tokį aliejų daugiau

1.2.Nerafinuoti aliejai yra šaltai išspaudžiami mechaniniu būdu, ir paliekami kelis mėnesius nusistovėti bei subręsti.  Šio proceso metu aliejus yra tik perfiltruojamas mechaniškai nuo nereikalingų didesnių dalelių ir šiukšlių, kurios atskyla nuo kevalų ar kauliukų. Tai užtikrina, kad aliejus yra švarus bei aukščiausios kokybės, puikiausiai tinkamas tiek kosmetika i, tiek maisto ruošimui. Šio natūralaus proceso metu yra išlaikomas stiprus tikras aliejaus kvapas bei sodri spalva.

Šalto spaudimo aliejai maitina odą,ją valo,aprūpindami antioksidantais saugo odą nuo senėjimo ir aplinkos poveikio. Įprastesniais aliejais - sezamų, kokoso- rekomenduojama įtrinti visą kūną ,ypač po dušo ar vonios ,prabangesniais - argano, avokadų, vynuogių kauliukų - prižiūrėti veido odą .Dažnai linkstama manyti ,kad aliejai tinka tik sausai odai,tačiau taip nėra .Dauguma aliejų stabilizuoja ,gydo ir grąžina prarastas odos funkcijas ,nesvarbu ar tai būtų sausumas,ar riebalų perteklius. Norint išsirinkti tinkamą reikia žinoti jo sudėtines dalis ir tai ,kokiu poveikiu jos pasižymi.Rekomenduotini .Omega 3 aliejai - būtini sveikatai.Kaip rodo daugybė tyrimų ,šiuolaikinio žmogaus dietoje ypač trūksta Omega 3 riebiųjų rūgščių,todėl net persivalgydami riebaus maisto galime sirgti dėl riebalų trūkumo.






2.Rafinavimas - tai cheminis aliejaus apdirbimo būdas, kurio metu išvaloma jo konsistencija, panaikinamas natūralus kvapas, suteikiama skaidri spalva.



Nors taip apdoroto aliejaus pritaikymo galimybės išsiplečia, patrauklumas masiniam pirkėjui didėja, tačiau tokie aliejai nebeturi jokių vertingųjų medžiagų, maža to, gali kenkti sveikatai. Rafinavimo metu valomas aliejus pereina keletą etapų: žaliava mirkoma tirpyklyje, kad išsiskirtų daugiau aliejaus, o tada tirpiklis šalinamas veikiant aukštai temperatūrai.Ar jis pasišalina visas, vartotojas niekada nežino.Aliejų skaidrinant,balinant,dezodoruojant jame žūsta vitaminai,mineralai,esminės riebiosios rūgštys,baltymai,natūralūs pigmentai,o jų vietoje susidaro toksiški peroksidai, transriebiosios rūgštys, pridedama koncervantų. Rafinuotas aliejus tampa universalus, be savo specifinio kvapo ir skonio.Jis ilgai negenda ir yra pigus.


3.Hidrintas aliejus - tai margarinas, riebalų mišiniai. Hidrintas aliejus gaminamas jungiant aliejų su vandenilio dujomis, o tam reikalinga aukšta temperatūra, slėgis ir metalai-katalizatoriai. Tokio proceso metu žūsta dauguma riebiųjų rūgščių,vitaminų,mineralų,taip pat baltymai,skaidulos ir kitos bioaktyviosios medžiagos.Hidrintame aliejuje gali likti metalų (ypač aliuminio) teršalų.Iš dalies hidrintame aliejuje - minkštame margarine ir riebalų mišiniuose yra pavojingų sveikatai transriebiųjų riebalų rūgščių.Į tokius riebalus gamintojų dedami vitaminai ir esminės riebalų rūgštys,deja,nepadaro produkto nei vertingu ,nei sveiku.Esminės riebalų rūgštys - tai gyvybiškai žmogui svarbios medžiagos,kurių pats organizmas negamina.Yra dvi esminės riebalų rūgštys (ERR): Iš Omega 3 grupės- alfa linoleno rūgštis ir iš Omega 6 grupės - linolio rūgštis. ERR yra būtinos normaliai kraujotakai ir kraujodarai, medžiagų apykaitai ir kraujo spaudimui, smegenims, hormonams, nervams, akims, širdžiai, odai, infekcijų, depresijos, vėžio prevencijai. Jos įeina į žmogaus ląstelių sudėtį ir dalyvauja praktiškai visuose gyvybiniuose procesuose.Riebalų rūgštys(RR) skirstomos į nesočiąsias ir sočiąsias riebalų rūgštis. Nesočiosiosios skirstomos į mononesočiąsias ir polinesočiąsias riebalų rūgštis. Sočiosios riebalų rūgštys žmogaus organizmui teikia energiją, šilumą, jį stabilizuoja.



Kaip pažinti tikrą alyvuogių aliejų?



Yra 4 alyvuogių aliejau kokybės klasės,apie kurias reikėtų žinoti: 
1.Aukščiausios kokybės tyras alyvuogių aliejus (Extra Virgin Olive Oil) išgaunamas iš alyvuogių tik mechaniniu būdu.Rūgštingumas -iki 0,8 g/100g aliejaus.Nepriekaištingas skonis ir kvapas,plati skonio gama.

2.Tyras alyvuogių aliejus (Virgin Olive Oil)išgaunamas iš alyvuogių tik mechaniniu būdu.Rūgštingumas - iki 2g/100g aliejaus.

3.Alyvuogių aliejus arba grynas alyvuogių aliejus (Olive Oil/Pure Olive Oil)paprastai susideda iš rafinuoto ir tyro alyvuogių aliejų mišinio.Rūgštingumas - iki 1,5/100g aliejaus .Paprastai jo aromatas nėra sodrus.

4.Alyvuogių išspaudų aliejus (Olive Pomace -Oil) tai rafinavimo būdu iš alyvuogių išspaudų gautas aliejus ,kartais sumaišytas su tyru alyvuogių aliejumi.Daugiausia naudojamas kavinių bei restoranų.

Dėmesio! Jei etiketėje parašyta tik ''Alyvuogių aliejus'' arba ''Grynas (Pure)''' ''alyvuogių aliejus'',vadinasi tai rafinuotas alyvuogių aliejus arba rafinuoto ir tyro alyvuogių aliejų mišinys.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
           Gaminant muilą pagal senas šaltojo muilinimo tradicijas, išsaugomos minkštinamosios ir drėkinamosios augalinių aliejų savybės. Šaltasis muilo gaminimo būdas, užtikrina, kad glicerinas, vertingas šalutinis muilinimo reakcijos metu gaunamas produktas, išliktų pagamintame muilo gabaliuke. Masinėje muilo gamyboje glicerinas, deja, dažniausiai atskiriamas ir parduodamas atskirai.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas žalingas sveikatai?

JAV maisto ir vaistinių produktų administracijos FDA teigimu, naujausi tyrimai leidžia kelti “teisėtą” susirūpinimą dėl muiluose, indų plovikliuose, skutimosi geliuose ir netgi kojinių, sportinių drabužių ir žaislų audiniuose naudojamą antibakterinio chemikalo - triklozano - poveikį sveikatai.
FDA ir Aplinkos apsaugos agentūros EPA atstovų teigimu, jų požiūris į triklozaną pasikeitė. Ši medžiaga dabar jau yra taip paplitusi, jog jos liekanų randama 75% populiacijos šlapime, teigiama JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro pranešime. Galimiems plačiai vartojamų cheminių medžiagų poveikiams sveikatai iš naujo įvertinti pritaria ir šalies prezidento Obamos administracija.
Dienraščio “The Washington Post” redakcijai pasisekė gauti vienam kongreso nariui siųstą FDA laišką, kuriame buvo teigiama, jog pastaruoju metu atlikti nauji tyrimai kelia klausimų apie tai, ar triklozanas nesutrikdo kūno endokrininės sistemos ir ar jis nepadeda sukurti antibiotikams atsparių bakterijų. Dar 2005 metais vienas patariamasis FDA organas teigė, jog “nėra jokių įrodymų, jog antibakteriniai muilai veikia geriau nei įprasto muilo ir vandens derinys”.
Šiuo metu FDA jau daro spaudimą valstybės pareigūnams, kad šie imtųsi griežtesnių veiksmų ir apribotų triklozano ir kitų chemikalų, kurių neigiamas poveikis endokrininei sistemai įrodytas laboratorinių testų metu, naudojimą rinkoje. Endokrininė sistema atsakinga už fermentų gamybą, kurie reguliuoja daugumą organizmo funkcijų, tame tarpe žmogaus augimą ir vystymąsi. “Triklozano paplitimas kasdieninio vartojimo produktuose yra toks didžiulis, jog jo esama praktiškai kiekvieno tipo produkte - daugumoje muilų, dantų pastoje, kosmetikoje, drabužiuose ir žaisluose”, teigia JAV kongreso narys Edward J. Markey. “Jo esama mūsų geriamajame vandenyje, upėse, todėl jo atsiranda ir mūsų kūnuose… Aš nemanau, kad dar reikia surinkti daug papildomų duomenų, kad galėtume priimti paprastus sprendimus dėl vaikų žaislų ir žmonių naudojamo muilo. Akivaizdu, jog tai yra grėsmės šaltinis”.
Markey siekia, kad būtų uždrausta triklozaną naudoti gaminant bet kokius gaminius, skirtus vaikams, taip pat gaminant bet kokius produktus, kurie kontaktuoja su maistu - pavyzdžiui, pjaustymo lentos. Kitos šalys, įskaitant kai kurias Europos Sąjungos nares, jau yra uždraudusios arba apribojusios šio chemikalo naudojimą.
Tuo tarpu JAV Muilo ir detergentų asociacijos atstovas Brian Sansoni, reprezentuojantis 30 milijardų dolerių vertės valymo produktų pramonę, teigia, jog susirūpinimas triklozanu yra nepagrįstas. “Šie produktai ir jų sudedamosios dalys yra peržiūrėtos, kontroliuotos ir tirtos dešimtmečius. Mes tikime, kad mokslas tvirtai garantuoja šių gaminių saugumą ir efektyvumą. Yra svarbiau negu bet kada anksčiau, kad vartotojai galėtų įsigyti tokių prekių. Šiais laikais ligų ir kitokių užkratų grėsmė yra itin didelė”.
Triklozanas pačioje pradžioje buvo sukurtas kaip chirurgijos sričiai skirta valymo priemonė. Jis taip pat yra naudojamas pesticiduose. Pastaraisiais metais jis buvo įtrauktas į sąrašą plataus vartojimo produktų, kurie skirti bakterijoms ir grybeliams naikinti ir apsaugo nuo blogo kvapo. Jo galima rasti visuose gaminiuose - pradedant virtuvės įrankiais, baigiant batais, ir tokia produkcija dažnai yra žymima užrašu apie antibakterines savybes. Aišku, esama produktų (pavyzdžiui, dauguma rankų dezinfekavimo priemonių), kuriuose analogišku tikslu naudojamas alkoholis ir kuriuose nėra triklozano, tačiau tokios rūšies produkcija pamažu tampa retenybe.
“Natural Resources Defense Council” mokslininkė Sarah Janssen prisijungė prie kelių kitų aplinkosaugos grupių ir praėjusiais metais pasirašė FDA skirtą peticiją dėl triklozano naudojimo apribojimo. Jos manymu, muilo industrija naudojasi žmonių baimėmis. “Ypatingai H1N1 gripo protrūkio metu žmonės buvo labai išsigandę ir galvojo, kad jiems reikia papildomų apsaugos nuo infekcijos priemonių, net nepagalvodami, kad paprastas muilas ir vanduo veikia lygiai taip pat gerai”, sako Janssen.
Kadangi triklozano esama tokioje daugybėje produktų, jo vartojimą JAV reguliuoja net trys vyriausybinės agentūros: FDA, EPA ir “Consumer Product Safety Commission”. Tačiau FDA, kuri prižiūri chemikalo naudojimą asmens higienos produktuose, medicininiuose įtaisuose ir produktuose, kurie kontaktuoja su maistu, net 38 metus kūrė triklozano vartojimo taisykles, tačiau iki šiol šios užduoties neįveikė. “FDA nusistačiusi šias taisykles baigti sudarinėti artimiausiu metu ir bendradarbiauja su EPA peržiūrint naujausius triklozano tyrimų duomenis”, sako agentūros Vaistų įvertinimo ir tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Doug Throckmorton. Jis taip pat priduria, jog FDA iš naujo peržiūri 1997 metais kompanijai “Colgate” išduotą leidimą naudoti triklozaną dantų pastoje “Colgate Total”, nes tuo metu mokslininkai dar nebuvo iškėlę klausimo apie tai, koks yra šios medžiagos poveikis endokrininei sistemai.
“Triklozano atžvilgiu mokslas keičia savo poziciją”, sako Throckmorton. “Remiantis tuo, ką mes žinome, mes neturime įrodymų, kurių pagrindu galėtume teigti, kad šis chemikalas kelia grėsmę žmogaus sveikatai. Tačiau mes turėtume geriau suprasti jo poveikį sveikatai ir turime bendradarbiauti su kitomis agentūromis, rinkdami informaciją, ir tik tada nuspręsti, ar mes turėtume pakeisti šios medžiagos kontrolės taisykles”.
Parengta pagal:
 Dar vienas straipsnis http://www.delfi.lt/news/daily/Health/populiari-antibakterine-priemone-gali-buti-uzdrausta.d?id=48939068 apie triklozaną.